W zależności od ilości danych do przetworzenia generowanie pliku może się wydłużyć.

Jeśli generowanie trwa zbyt długo można ograniczyć dane np. zmniejszając zakres lat.

Jednostka organizacyjna

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka


Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki powstał w 2020 roku.

W skład Wydział Informatyki i Telekomunikacji wchodzą następujące Instytuty:
- instytut Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych
- Instytut Elektroenergetyki
- Instytut Energetyki Cieplnej

Do priorytetowych obszarów badawczych realizowanych w Instytucie Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych należą: poprawa charakterystyk cieplno-przepływowych systemów grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, wodno-kanalizacyjnych i gazowych w budynkach, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budownictwie, doskonalenie parametrów energetycznych i zdrowotnych środowiska zabudowanego, analizy jakości fizycznej, chemicznej i biologicznej powietrza w budynkach, badania technologiczne oczyszczania ścieków przemysłowych i odnowy wody, optymalizacja komunalnych i przemysłowych systemów gospodarki ściekowej, poprawa sprawności oczyszczalni i stacji uzdatniania wód, modelowanie i optymalizacja układów wodociągowych, badania procesów fermentacyjnych do produkcji biopaliw z odpadów organicznych, analizy techniczno-ekonomiczne układów biorafineryjnych, badania biodegradacji substancji farmaceutycznych w środowisku, zastosowanie metod biotechnologicznych w gospodarce cyrkularnej.

Priorytetowe obszary badawcze realizowane w Instytucie Elektroenergetyki to przede wszystkim: analizy energetyczne i ekonomiczne hybrydowych systemów wytwórczych z technologią magazynowania energii, analizy modelowe sieci dystrybucyjnych z przyłączonymi instalacjami OZE, redukcja przepływów mocy biernej w celu regulacji napięć i ograniczenia strat energii w sieci niskiego napięcia, sterowanie popytem przy wykorzystaniu taryf strefowych, ograniczanie strat energii w żyłach powrotnych w kablach jednożyłowych linii SN, eliminowanie elektrycznego łuku awaryjnego i ograniczanie skutków przepływu prądów zwarciowych w obwodach elektroenergetycznych, rozwój metod diagnostycznych i systemów monitoringu urządzeń elektroenergetycznych, badania materiałowe m.in. w zakresie poprawy właściwości dielektryków.

Wśród priorytetowych obszarów badawczych realizowanych w Instytucie Energetyki Cieplnej wyróżnić można badania procesów turbulentnego spalania w komorze hybrydowego silnika rakietowego, projektowanie maszyn przepływowych m.in. sprężarek, turbin oraz turbopomp. Ponadto projektowanie kryz, zwężek, dysz pomiarowych, rurek spiętrzających, torów pomiarowych do badania maszyn i urządzeń np. wentylatorów, wymienników ciepła, kotłów energetycznych, procesów technologicznych. Badania w zakresie wzbogacania biometanu w celu zwiększenia jego kaloryczności. Analiza techniczna paliw stałych, ciekłych i gazowych.

Źródło: Politechnika Poznańska. (2023). Badania i Rozwój, Raport 2022. https://online.fliphtml5.com/hozew/qrvu/#p=88


Strona Wydziału: https://www.put.poznan.pl/wydzial/wydzial-inzynierii-srodowiska-i-energetyki/
E-mail: office_dceeaf@put.poznan.pl


Artykuły  |  Rozdziały  |  Książki  |  Inne publikacje  |  Raporty  |  Rozprawy doktorskie  |  Prace dyplomowe  |  Prawa własności intelektualnej

Artykuły (492)

Rozdziały (152)

Książki (14)

Inne publikacje (14)

Raporty (335)

Rozprawy doktorskie (30)

Prace dyplomowe (996)

Prawa własności intelektualnej (20)

Ta strona używa plików Cookies, w celu zapamiętania uwierzytelnionej sesji użytkownika. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj o plikach Cookies i Polityce Prywatności.