W zależności od ilości danych do przetworzenia generowanie pliku może się wydłużyć.

Jeśli generowanie trwa zbyt długo można ograniczyć dane np. zmniejszając zakres lat.

Rozprawa doktorska

Pobierz BibTeX

Tytuł

Implementacja modelowania normatywnego w promocji turystyki wiejskiej i agroturystyki

Autorzy

Promotor

Recenzenci

Wariant tytułu

EN Normative modelling implementation for promotion of rural tourism and agrotourism

Język

polski

Słowa kluczowe
PL
  • partnerstwo
  • normatywy
  • procedury
  • turystyka wiejska
  • agroturystyka
EN
  • partnership
  • norms
  • procedures
  • rural tourism
  • agritourism
Streszczenie

PL Promocja turystyki wiejskiej i agroturystyki została wybrana, jako obszar do zobrazowania zasady budowania modelu normatywnego oraz sprawdzenia jego funkcjonowania w praktyce. Modelowanie normatywne nie jest wystarczająco opisane w literaturze i dlatego rozprawa niniejsza ma na celu uzupełnienie tej luki. W rozprawie przedstawiono autorską koncepcję modelowania normatywnego, która jest syntezą studium literatury i dedukcji wynikającej z przeprowadzonych badań i przemyśleń. Modelowanie to służy do podnoszenia efektywności, zarówno działań społecznych, jak i prywatnych w wyniku ich koordynacji. Ma ono także na celu włączenie w działania i korzystania z ich efektów wszystkich zainteresowanych (interesariusze) danym obszarem. W ramach konkretnego obszaru społecznego działania prowadzonego przez poszczególne osoby, samorządy, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa, aktywności mogą być względem siebie: antagonistyczne, konkurencyjne, neutralne i komplementarne. Kluczowym celem modelu normatywnego jest dążenie do powszechnego zrozumienia wśród interesariuszy działań społecznych i prywatnych w danym obszarze.

EN The promotion of rural tourism and agritourism was chosen as an area to illustrate the principle of building a normative model and to check how it functions in practice. As normative modelling is not sufficiently described in reference publications, the purpose of this dissertation is to bridge this gap. The dissertation presents the original concept of normative modelling, which is a synthesis of the study of literature and deduction resulting from research and considerations. Modelling is used to coordinate both social and private activities and thus to increase their efficiency. Its aim is also to involve all stakeholders interested in a particular area in activities and their effects. The activities of individuals, local governments, institutions, organisations and enterprises in a specific social area can be antagonistic, competitive, neutral or complementary to each other. The key goal of a normative model is to try to make stakeholders fully understand common social and private activities in a particular area.

Liczba stron

285

Dziedzina wg OECD

ekonomia i biznes

Dyscyplina wg KBN

organizacja i zarządzanie

Sygnatura rozprawy w wersji drukowanej

DrOIN 1953

Katalog on-line

to201990761

Pełny tekst rozprawy doktorskiej

Pobierz plik

Poziom dostępu do pełnego tekstu

publiczny

Pierwsza recenzja

Andrzej Piotr Wiatrak

Miejsce

Kraków, Polska

Data

12.10.2018

Język

polski

Tekst recenzji

Pobierz plik

Poziom dostępu do recenzji

publiczny

Druga recenzja

Janusz Żmija

Miejsce

Warszawa, Polska

Data

19.10.2018

Język

polski

Tekst recenzji

Pobierz plik

Poziom dostępu do recenzji

publiczny

Status rozprawy

rozprawa doktorska

Miejsce obrony

Poznań, Polska

Data obrony

31.01.2019

Jednostka nadająca tytuł

Rada Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej

Uzyskany tytuł

doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu

Ta strona używa plików Cookies, w celu zapamiętania uwierzytelnionej sesji użytkownika. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj o plikach Cookies i Polityce Prywatności.