Processing may take a few seconds...

Book


Title

Ergonomia wobec wyzwań pandemii. Część I

Authors

[ 1 ] Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Jakości, Wydział Inżynierii Zarządzania, Politechnika Poznańska | [ P ] employee

Editors

Scientific discipline (Law 2.0)

[5.6] Management and quality studies

Year of publication

2022

Book type

scientific monograph

Publication language

polish

Abstract

PL Zwinne doskonalenie ergonomiczności pracy na bazie osobistego zaangażowania i współuczestniczenia w diagnozowaniu procesów pracy wymaga zintegrowania zasobów organizacji z wielu obszarów. Różnorodne zapisy wykonywane w procesie diagnoz szczegółowych, zarówno subdyscyplin humanistycznych, jak i technicznych możemy odnaleźć w każdej z jednostek organizacyjnych, ponieważ dane i informacje tam zawarte wspomagają procesy decyzyjne na każdym szczeblu zarządzania oraz na stanowiskach wykonawczych. Znamienne jest również to, że zapisy te powstają przy współudziale zaangażowanych pracowników stanowiskowych. W przetwarzaniu danych w tym aspekcie niezbędne jest wykorzystanie aplikacji generujących sprzężenia zwrotne, bez których nie ma możliwości uzyskania informacji w czasie rzeczywistym. W efekcie przeprowadzonej analizy systemowej powstaje spójne środowisko informacyjne dla wdrażania jednostkowych interwencji ergonomicznych i dla śledzenia ich wpływów na system w różnych kontekstach sytuacyjnych.

Place

Kraków, Polska

Publisher name

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Publisher name from the Ministry list

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Date of publication

2022

Number of pages

90

ISBN

978-83-67188-25-8

Keywords
PL
  • spersonalizowana diagnoza ergonomiczna
  • dystans społeczny
  • doskonalenie pracy
  • postawa proaktywna
Total point value of monograph

120.0

This website uses cookies to remember the authenticated session of the user. For more information, read about Cookies and Privacy Policy.