Depending on the amount of data to process, file generation may take longer.

If it takes too long to generate, you can limit the data by, for example, reducing the range of years.

Chapter

Download BibTeX

Title

Charakter i detal zabudowy małych miast Bretanii w autorskim malarstwie akwarelowym

Authors

[ 1 ] Instytut Architektury, Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa, Wydział Architektury, Politechnika Poznańska | [ P ] employee

Scientific discipline (Law 2.0)

[2.1] Architecture and urban planning

Year of publication

2022

Chapter type

chapter in monograph

Publication language

polish

Keywords
PL
  • akwarela
  • malarstwo
  • Bretania
  • krajobraz
Abstract

PL Celem artykułu jest autorskie przedstawienie przestrzeni i formy zabudowy małych miast Bretanii. Autor za pomocą akwareli ukazał piękno oraz niepowtarzalność tej przestrzeni. Forma i kontekst zabudowy tego regionu jest bardzo specyficzna. Bretania to obszar w północno-zachodniej Francji. Jest to jeden z mniejszych regionów Francji. Położona jest nad Oceanem Atlantyckim. Od wschodu graniczy z Krajem Loary a także z Normandią. Jest to przede wszystkim region rolniczy. Większość małych miast i miasteczek położonych jest wśród uprawnych pól. Na Półwyspie Bretońskim zachowało się bardzo wiele miast i zabytków średniowiecznych, klasycznych w swoim wyglądzie z okazałymi ogrodami i budynkami. Śródmieścia miast odznaczają się charakterystycznym stylem zabudowy i detalem. Budynki konstruowane i budowane są z kamienia oraz drewna. Część z nich to zabudowa ryglowa. Widoczny detal konstrukcji zewnętrznej bardzo często jest malowany na różne kolory.

Pages (from - to)

45 - 56

Book

Arte 4

Ministry points / chapter

5

This website uses cookies to remember the authenticated session of the user. For more information, read about Cookies and Privacy Policy.