W zależności od ilości danych do przetworzenia generowanie pliku może się wydłużyć.

Jeśli generowanie trwa zbyt długo można ograniczyć dane np. zmniejszając zakres lat.

Jednostka organizacyjna

Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu
Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
Inżynieria lądowa, geodezja i transport


Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu pod obecną nazwą funkcjonuje od 1 stycznia 2020 r. w wyniku utworzenia nowej struktury poprzez połączenie części Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska (WBiIŚ) oraz Wydziału Inżynierii Transportu (WIT). Powstanie nowego wydziału było efektem wprowadzenia Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Obecnie na Wydziale istnieje sześć instytutów:
– Instytut Analizy Konstrukcji
– Instytut Budownictwa
– Instytut Inżynierii Lądowej
– Instytut Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych
– Instytut Silników Spalinowych i Napędów
– Instytut Transportu

Obserwowane w ostatnich kilkunastu latach przemiany w nauce i technice określa się coraz częściej pojęciem czwartej rewolucji technicznej. Na te przemiany Wydział stara się reagować odpowiednio wczesnym podejmowaniem badań i analiz w nowych obszarach wiedzy i jej pragmatycznego wykorzystania, a w konsekwencji – wprowadzaniem wiedzy o nowych osiągnięciach naukowo-technicznych do praktyki projektowej i edukacyjnej. Celem tych działań jest zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo konstrukcji i infrastruktury budowlanej oraz konstrukcji i eksploatacji urządzeń transportowych a także logistyki systemów transportowych.
W projektowaniu urządzeń mechanicznych i obiektów budowlanych stosowane są zaawansowane komputerowe narzędzia konstruowania i sterowania, oparte na rozwiniętych procedurach modelowania, symulacji i optymalizacji konstrukcji. W zakresie inżynierii lądowej Wydział aktywnie włącza się w rozwijanie nowoczesnej technologii BIM, czyli modelowania informacji o budynku. Prowadzone są badania nad nową generacją paliw do środków transportu z wykorzystaniem wodoru oraz rozwiązań materiałowych o właściwościach antybakteryjnych i fotokatalitycznych i betonów wykazujących zdolność do samonaprawy. Aktywność badawcza związana jest też z rozwojem środków transportu poprawiających mobilność i dostępność otoczenia seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Politechnika Poznańska. (2023). Badania i Rozwój, Raport 2022. https://online.fliphtml5.com/hozew/qrvu/#p=44


Strona Wydziału: https://wilit.put.poznan.pl/
E-mail: wilit@put.poznan.pl


Artykuły  |  Rozdziały  |  Książki  |  Inne publikacje  |  Raporty  |  Rozprawy doktorskie  |  Prace dyplomowe  |  Prawa własności intelektualnej

Artykuły (981)

Rozdziały (238)

Książki (44)

Raporty (502)

Rozprawy doktorskie (51)

Prace dyplomowe (3189)

Prawa własności intelektualnej (44)

Ta strona używa plików Cookies, w celu zapamiętania uwierzytelnionej sesji użytkownika. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj o plikach Cookies i Polityce Prywatności.